Answer:
The unit rate is $8.89 /ft².
Step-by-step explanation:
Given:
$160 for 18ft².
So, by dividing with 18
we get
.
Now, round to nearest hundredth for $8.888 is $8.89.
Therefore, the unit rate is $8.89 /ft².
Answer:
20a. y = 8.75x - 5.99
20b. slop is the cost of each shirt.
20c. I am not to sure on this one so I am going to guess that it means payment to enter the shop.
Step-by-step explanation:
Answer: Coordinates for S (4,-13)
Answer:
r=0
Step-by-step explanation:
slope=(y2-y1)/(x2-x1)
2=(r+2)/(10-9)=r+2
r=2-2=0
r=0