4 x 28 = 112
Hope that helped! (:
The answer is 7 i’m pretty sure
To solve, simply simplify each fraction
(16/32)/(16/16) = 1/2
(12/24)/(12/12) = 1/2
True, the equation given to us is true.
hope this helps
Answer: It would cost $150 for a party of 9 people and it would cost $260 for 20 people
Step-by-step explanation:
The number 9 falls in between 0<n<_ 12 so the cost is 150
The number 20 falls in between 12<n<_ 20 so the cost is 260
(lol were both doing unit rate rn im just pausing to do some brainly questions)
We know that Unit Rate can be found by dividing.
i think you want the answer right now so if you need an explanation then tell me in the comments
Its number A. Hope this helped!