1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
fomenos
3 years ago
9

From 250 workers to 125 workers

Mathematics
1 answer:
den301095 [7]3 years ago
6 0

Answer:

u w0t mate lolololol

Step-by-step explanation:


You might be interested in
Find the slope of the line shown in the figure
diamong [38]
It's undefined, but I think you spelled it wrong.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
You know that 4 pizzas will feed 16 people how many pizzas do you need to feed 88 people?
Furkat [3]
You can multiply 16 times what equls 88 and then divide by 4 much more simple than it sounds and also your in high school and u cant solve this problem
6 0
2 years ago
Can someone please please help me :(
Readme [11.4K]

Answer:i think its 15 because if you take the km numbers and subtract them

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Which is bigger, 7/8 or 9/10
Nonamiya [84]
9/10 is the answer. 7/8 is 70/80 and 9/10 is 72/80
7 0
3 years ago
2(4+2x)≥5x+5 solve inequality
valkas [14]

Answer:

x ≤ 3

Step-by-step explanation:

2(4+2x)≥5x+5

8+4x≥5x+5

4x-5x≥5-8

-x≥-3

x ≤ 3

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Simplify (7x +2) 3 +8x
    7·2 answers
  • All I know is it's not B.
    7·1 answer
  • Simplify:<br>(2 + i) - (-3+9i)​
    14·1 answer
  • A 6 pound bag of oranges cost 6.78 What is the unit price?
    11·1 answer
  • Whats the Square root of 13?
    14·2 answers
  • Would a teaspoon be a good way to measure the capacity of a milk carton
    12·2 answers
  • HELP FAST Which solution shown bellow contains an error
    7·1 answer
  • Please answer correctly! I will mark Brainliest!
    10·1 answer
  • What is the equation of the line<br> with the points (1, 4) and (5, 12)?<br> 12
    15·1 answer
  • 3/4 pound of Colby cheese costs $1.69. Find the unit price per pound. (3/4 pound=12)
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!