1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
solmaris [256]
3 years ago
8

If anyone would like a quick response to their question im happy to help :) it can be about anything

Mathematics
1 answer:
IgorLugansk [536]3 years ago
4 0

Answer:

I could really use some help on a question that I am struggling with. Can you help? Here it is...

Step-by-step explanation:

What is the interest on $3,500 borrowed for two years at 2.5% interest?

You might be interested in
Five books and four pens cost $800. One book costs $120. How much does one pen cost?
cestrela7 [59]
The cost of each pen is $50, because you spend $600 on books leaving $200 to buy FOUR pens, making it $50 per pen
3 0
3 years ago
Aline with a slope of 2 passes through the point (3,9).
azamat

Answer:

WAP

Step-by-step explanation:

ddhghfd WAP

4 0
3 years ago
What is the area of the figure?
jok3333 [9.3K]
48.
For the rectangle, 4x6 =24
For the triangle, area of the triangle is 1/2 x base x height. So, 24.
Add together is 48
6 0
3 years ago
What’s the Pythagorean therorimm
Lera25 [3.4K]

Answer:

38.29 i think

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
(x D --265 EE.1: What is the sum of (6 - 9) and combineke 4x 12 A 8x - 12​
Cerrena [4.2K]

Answer:

I’m pretty sure that’s - 11/3 .

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Baldo is paid $80 per day at his job, plus $15 per hour for every hour (h) that he works overtime. One day, his total earnings w
    9·2 answers
  • LXISSUU<br> Simplify<br> -8-1+4.2<br> Enter your answer in the box
    11·1 answer
  • Please help me answer this
    9·1 answer
  • Need HELP!!!! Write the point-slope form of the line that passes through (5, 5) and is perpendicular to a line with a slope of 1
    13·1 answer
  • An arc subtends a central angle measuring 7pi/4 radians
    5·1 answer
  • What is the mixed number for 200 35/7
    13·1 answer
  • How much more is 9,00,000 than 4,50,000
    10·2 answers
  • This is worth 30points if u show work u will get brainliest
    12·2 answers
  • Given the following information, determine if one of the brands is a better buy. Brand A: 14 ounces for $44. 66 Brand B: 20 ounc
    7·1 answer
  • What does ''tension cuts the air'' mean
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!