Hi there!
There are several possible options.
A main one would be : 10 DIMES and 2 PENNIES
Other ones could be :
2 quarters
1 dime
2 pennies
62 pennies
12 nickels
2 pennies
and more !
Hope this helps !
Answer:
$2
Step-by-step explanation:
To get this number you can divide the cost by the amount of bars of soap.
12/6=2
20/10=2
Hope this helps!
Answer:
3i-1
Step-by-step explanation:
2+3i-3
3i-1
Answer:
The other solution is 12.
Step-by-step explanation:
Break the solution into groups: (x^2+2x)+(-12x-24)
Factor out the x^2 from the first group to get x(x+2)
Factor out the -12 out of the second group to get -12(x-12)
Here we get (x-12)(x+2)
You can see solutions are -2 and 12.
57°
Step-by-step explanation:
angle of RAD is the double of RBD