1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Artemon [7]
2 years ago
14

The topping are nuts hot fudge caramel and sprinkles

Mathematics
1 answer:
11Alexandr11 [23.1K]2 years ago
5 0
What is the question
You might be interested in
01-1-
klio [65]

Answer:

Step-by-step explanation:

50 dollars = ∉34

∉1 = Rs 150

Rs 382800 / 150 Rs per ∉  =  382800/150 ∉

=2552 ∉

50 dollars = ∉34          so 50/34 dollars = ∉

2552 ∉ × 50/34 dollar per ∉ =       in the units the ∉ cancel out

                                                         ∉ × dollar/∉    = dollars

(2552 × 50) / 34    = 3752.94 dollars     <------------------

Here is another way of looking at the answer...........

Rs 382800 × 1∉/150 Rs × 50 dollars/34 ∉ =              note how the units cancel

= 382800 × (1/150) × (50/34)                          Rs × ∉/Rs × dollars/∉

=  3,752.94 dollars                                     leaving only dollars in the numerator

7 0
3 years ago
Find the indicated length.
Elena L [17]

Answer:

3rvf31he

Step-by-stececyeuoy

8 0
2 years ago
Sam is selling used books online. The first book the customer buys is $8.00, the second-third book are $7.00 each, the fourth an
gizmo_the_mogwai [7]
8+7+7+5b is less than or equal to 35
3 0
2 years ago
What is 7/10 - 2/10 reduced ?
Scorpion4ik [409]

Answer:

1/2

Step-by-step explanation:

7/10 - 2/10 = 5/10

5/10 simplifies to 1/2 by dividing numerator and denominator by 5.

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Mac has 1/4 hour left of track practice and must be completed 8 laps around the track before he leaves which equation can be use
telo118 [61]

Answer:

(a) Unit = \frac{1}{4}/8

Step-by-step explanation:

Given

Time = \frac{1}{4}

Lap = 8

Required

Determine the time in each lap

The unit time in each lap is calculated by dividing the total time by the number of laps; i.e.;

Unit = \frac{Time}{Lap}

Substitute values for Time and Lap

Unit = \frac{1}{4}/8

5 0
2 years ago
Other questions:
  • A circle has a radius of 10 inches. Find the approximate length of the arc intersected by a central angle of 2π/3
    6·2 answers
  • For which data sets is the median a better measure of center than the mean?
    9·1 answer
  • What is the answer to this question <br> 2x - 6x
    5·2 answers
  • What is the area of the object above?
    5·2 answers
  • 15. A restaurant has one type of milk that has 2% fat and another that has 7% fat. how many quarts of each type does the restaur
    11·1 answer
  • I need to fine <br> sinx=18/13
    8·1 answer
  • 2(1 - 5k) = 2k + 38<br> HURRY I NEED THIS ANSWER FAST
    12·1 answer
  • A 5-kilogram bag of cat food costs $18.90. What is the unit price?<br><br> $<br> per kilogram
    13·2 answers
  • A​ quality-control manager randomly selects 80 bottles of oil that were filled on january 14 to assess the calibration of the fi
    7·1 answer
  • 3. At the beach, you would like to fill 5 buckets with seashells. You have
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!