$16.80 / 4 gallons = $4.20 per gallon
Answer:
Add 22/63
Step-by-step explanation:
3/7 + n = 7/9
<u>Step 1: Subtract 3/7 from both sides</u>
3/7 + n - 3/7 = 7/9 - 3/7
n = 49/63 - 27/63
n = 22/63
Answer: Add 22/63
Answer:
29
Step-by-step explanation:
40/8 + 3*4*2 =
5 + 12*2 =
5 + 24 =
29