Answer:
whats the question
Step-by-step explanation:
Answer:
$4.12
Step-by-step explanation:
$26.78 / 6.5 gallons = $4.12 per gallon
Answer:
Median: 25.5
Mean: 22
Step-by-step explanation:
Hope this helps!
Have a lovely day!
The answer is 140°
Because we can use exterior angle property here
<u>Exter</u><u>ior</u><u> </u><u>angl</u><u>e</u><u> property</u><u> </u><u>:</u> It states that exterior angle is the sum of two opposite interior angles
y = 120 + 20 = 140°