a factory makes parts for toys in different quantities,as shown in the table. how much would 11 parts costs
1 answer:
Answer:
I've seen this question before :)
Step-by-step explanation:
Divide $0.90 by 2 to get the cost per part. You get $0.45.
To get the cost of 11 parts, multiply $0.45 by $11.
The answer is $4.95.
Cheers, July.
You might be interested in
Answer:
0.75%
Step-by-step explanation:
Convert the fractions and then multiply by 100.
Answer:
6
Step-by-step explanation:
6/3 = 2
Answer:
the first two reason are given then the last one is cpctc