1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
LenaWriter [7]
3 years ago
14

A delivery company charges 10¢ per cubic inch to deliver a package. If a box is 9 inches long, 7 inches wide, and 4 inches deep,

what will it cost to be deliverd.
A: $25.20
B: $36.20
C: $28.00
D: $63.40
Mathematics
2 answers:
Stells [14]3 years ago
8 0
The answer is A, $25.20. Hope that helped!
dolphi86 [110]3 years ago
5 0
The answer is 25the answer is 25.20
You might be interested in
Subtract the two expressions. 3x - 4 from -2x + 8
Margarita [4]
-2x - 3x = -5x
8 - 4 = 4
-5x + 4
5 0
3 years ago
Can you tell de answer?
kodGreya [7K]
Yes, it’s D because you would have want to compare both fractions by making them have the same denominator. Since 60 is the least common denominator for 10 and 12 (the denominators), you would convert the fractions by multiplying the numerator and denominator of 5/10 by 6 to get 60. 5/10 would turn into 30/60. Then you would multiply 6/12 both by 5, and then it would turn into 30/60. Now that you have equal fractions, you can guess that they are the same. Therefore, 30/60=30/60! An easier way of doing it would be just simplifying them into 1/2 and comparing them + seeing that they are both 1/2. Hope this helps!

•••

Caramelatte
7 0
3 years ago
Please find the area
DENIUS [597]
Answer: 55

Explanation:
Find the area of the entire shape: 7x9=63
Find the area of the missing piece: 8
7-3=4 9-5=4 4x4=16 16/2=8
Find the area: 63-8=55
3 0
3 years ago
Penelope has $1,459.75 in her bank account. To pay her bills, she writes 4 checks for $200.25, $359.45, $125, and $299.35. Then
Sophie [7]
I subtracted 375 not added
8 0
4 years ago
Read 2 more answers
HELP ASAP !!!MATH!!!<br><br> ATTACHED FILE BELOW
juin [17]
Yes the correct answer is D. Hope this helps :)
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • On Saturday, Carrie went to the store and bought 4 loaves of bread and 1 gallon of milk for a total of $12.50. The next weekend,
    12·1 answer
  • What is the prim factorization of 1250
    7·1 answer
  • A quadrilateral has angles that measure 101°, 133°, and 76°. What is the measure of the fourth angle?
    5·2 answers
  • PLEASE SOMEONE HELP ME PLEASE HELPPPPP!!!!!
    11·1 answer
  • Use the given confidence interval limits to find the point estimate and the margin of error E.
    8·1 answer
  • What is 7 divided by 23
    13·2 answers
  • Pleasee helpp answer correctly !!!!!!!!!!!!! Will mark Brianliest !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    7·2 answers
  • Yoko pays $19.60 for a pack of 4 towels. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the neares
    14·1 answer
  • (8x+2)+(9x+3). Solve for x Need ASAP it’s for exam
    10·1 answer
  • Which of the following best describes the graph below?
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!