1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Dvinal [7]
2 years ago
14

Yoko pays $19.60 for a pack of 4 towels. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the neares

t cent.
Mathematics
1 answer:
beks73 [17]2 years ago
6 0
One towel would cost $4.90
You might be interested in
Simplify the following expression bracket parentheses 3 x 6 parentheses Plus parentheses 5 x 2 parentheses bracket divided by 7
spin [16.1K]
{(3*6+(5*2)} /7
    18 +  10  /7
        28/7
           4 
3 0
3 years ago
How to do this type of questions
neonofarm [45]
The pattern is +5 +5 -1 +6 So the answer should be (B) 30,29,35
3 0
3 years ago
Help!!!!!!!!!!!!!!.<br> Plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Lubov Fominskaja [6]
I’m pretty sure the answer is 12 he can buy 12 raffle tickets hope it helps
5 0
2 years ago
Please help me out i rlly need this
Shalnov [3]

Answer:

20 minutes

Step-by-step explanation:

divide 40 by 8 to find how much percentage would get done in 1 minute

you should get 5% per minute

divide 100% by 5% to see how many minutes it would take to complete one whole download

you should get 20 minutes

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Can you please help me
PSYCHO15rus [73]

Answer:

its the last one

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • On a 16 scale drawing of a bike, one part is 3 inches long. How long will the actual bike part be?
    15·2 answers
  • I am having trouble with this problem....
    9·1 answer
  • In a class of 40 students, everyone has either a pierced nose or a pierced ear. The professor asks everyone with a pierced nose
    15·1 answer
  • 2. The ratio of clown fish to angel fish at a pet store is 5:4. The ratio of angel fish to goldfish is 4:3. There are 60 clown f
    15·1 answer
  • A number is 6 greater than 1\2 another number. If the sum of the numbers is 21,find the numbers.
    8·1 answer
  • B. A window in the room has an actual width of 2.5 feet.
    14·1 answer
  • A triangle has sides with lengths of 43 millimeters, 52 millimeters, and 65 millimeters. Is it a right triangle
    12·1 answer
  • What is 10% of 3,457?
    15·1 answer
  • READ THE PROBLEM WITH UNDERSTANDING AND SHOW THE SOLUTION
    9·1 answer
  • Please help!!!!! i will give brainliest!
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!