1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vovikov84 [41]
3 years ago
5

0.19444444444 as a fraction

Mathematics
1 answer:
weqwewe [10]3 years ago
8 0
<span>19444444444/100000000000</span>
You might be interested in
Solve the system of linear equations by elimination.
lilavasa [31]
   x+y=3
+ x-y=1
2x=4
x=2

x+y=3
2+y=3
-2.   -2
y=1

(2,1)
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
9 kg of washing powder cost $10.80. What is the cost of 1 kg of washing powder?
Andrei [34K]

Answer:

cost of 1 kg of washing powder is $1.2

Step-by-step explanation:

9 kg = $10.80

<u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u><u> </u>

cost for 1 kg =

  • 10.80 ÷ 9
  • $1.2

7 0
1 year ago
Read 2 more answers
A 2-column table with 4 rows. Column 1 is labeled x with entries 1, 2, 4, 5. Column 2 is labeled y with entries 15, 30, 60, 75.
erastovalidia [21]

Answer:

Yes

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Is it a function or non function?
Otrada [13]
It is a function because each x values have ONE y value
6 0
3 years ago
Can you show the work how how to do it​
Soloha48 [4]

Answer: we need more information

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Boyd's car can travel 1891.5 miles on 48.5 gallons of fuel. how many miles can it travel on 64 gallons?
    5·1 answer
  • I need help with this, please
    15·1 answer
  • claret purchased 2 handbags and a wallet the cost of each handbag was $10 more then the wallet if she spent a total of $60 for t
    15·1 answer
  • A triangle has a base that measures 6.4 feet. It’s height measures 5 feet. How many square feet is the area of the triangle?
    14·1 answer
  • The iron cross is a skiing trick in which the tips of the skis are crossed while the skier is airborne. Find the value of x in t
    15·2 answers
  • Answer number 2 for me plz and thank you
    10·2 answers
  • Question Two please help
    12·1 answer
  • PLEASEE HELP.!! ILL GIVE BRAINLIEST.!! *EXTRA POINTS* DONT SKIP:((
    10·2 answers
  • Berline.<br> a. -1<br> b. 1.75<br> c. -1.75<br> d. -2<br> e. -2 1/2<br> f.<br> 0
    9·1 answer
  • I WILL THANK YOU THE QUESTION IS THE PHOTO! Pls answer ASAP IM GIVING 40 POINTS!!!
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!