1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
fredd [130]
3 years ago
7

Please help me with this

Mathematics
1 answer:
uranmaximum [27]3 years ago
6 0

Answer:

the answer is 1524

Step-by-step explanation:


You might be interested in
What is the solution for the system of equations? Use the substitution method to solve. y=5−3x 5x−4y=−3
exis [7]
The answer is x=1 and y =2
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
A farmer needs to plow his field. The field is 45 meters by 42 meters. What is the total area of the field that the farmer needs
Serhud [2]

Answer:

D, 1890 M 2

Step-by-step explanation:

45 x 42 = 1890

as a 3d shape, this would be m3

but because its flat, 2d, its m2

4 0
3 years ago
Look in the picture​
dlinn [17]

Answer:

B I think

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Multiply (3x-5)(-x+4)
777dan777 [17]
-3x^2+5x+12x-20
Combine like terms
-3x^2+17x-20
That is your answer
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Ariana wants to buy a house in a few years. She spends $100 a month on takeout coffee. She spends $200 a month on fast food. Wha
OverLord2011 [107]

Answer:

Hm, if Ariana wants to save money for her house, she should spend less money on fast food a month because if she spending $100 dollars for takeout coffee and spending at the same time a month for fast food. she should eat less fast food and less money for coffee because she would be spending way too much money because F = $200 and C = $100 dollars, so $200 + $100 dollars would be $300 dollars a month. she could still have takeout coffee however, not every month. The fast food needs to be taken out of her diet as well because its the fact its unhealthy and costing her way too much money, she should stop having fast food and not have coffee or the fast food EVERY MONTH, she could have the fast food evert 5 months and her takeout coffee every once a month. hopefully this helps ^^

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Is 44/50 equal to 22/25
    5·2 answers
  • Plzz answer me question 4. plzzz help me asap!​
    11·1 answer
  • Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas. What is the price of 1 gallon of gas?
    12·2 answers
  • 40 points
    10·1 answer
  • Is this a one solution, no solution or infinit solution y=2x -1
    7·2 answers
  • Consider parallelogram WXYZ, where diagonal WY and XZ intersect at point Q. If WQ =8 and ZX = 20, which statement is true?
    10·1 answer
  • How many decimals has the product of 3.99 and 3.3<br>Show work please
    7·1 answer
  • In the basketboll gome yesterday. Brionna
    13·1 answer
  • What is the volume of the composite figure? Use 3.14 for Pi. Round to the nearest hundredth.
    9·1 answer
  • What is the sum of | 12 | and | 9 |?​
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!