Answer:
6 for $1.26 is better
Step-by-step explanation:
$1.26/6 = $0.21 per can
$1.98/9 = $0.22 per can
Answer:
C is correct answer
Step-by-step explanation:
x² + 3x -4
x²+4x-1x -4
x(x+4) -1( x+4)
(x-1)(x+4)
Answer:
Y2-y1/x2-x1
Step-by-step explanation:
The rate of change is the same thing as slope. So you would do the same thing as you would for slope.
Ex. you have two coordinate points. (4,4) (5,9)
y2 would be 9
y1 would be 4
x2 would be 5
x1 would be 4
so you would do 9-4=5
then 5-4=1
So your rate of change/slope would be 5/1 or 5
Answer:
That means that each water is $2.50, das crazy tho
Step-by-step explanation:
Answer:
It means 2/1
Step-by-step explanation:
For example if YIU say the ratio girls to boys is 2 to 1 then you are there are 2 girls to 1 boy