All you need to do is use the formula to solve. What I do is I plug in the information that I know, and then I just solve. In this case it would be:
V= (4)
- pie(3.14)*4.8(cubed)
3
I hope I was a good help, and if you still need help, come to my page and ask the question on specifically what you need help with. :D
it would be y = -12/5. Hes the work. hope this helps!
Answer: 13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
The 29.2 ounce bottle is better
Step-by-step explanation:
13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
find the ratios
13.5/2.19 = $6.16 per unit
29.2/5.37 = $5.44 per unit
Answer:
whats the question
Step-by-step explanation:
Answer:
option 2 is correct
Step-by-step explanation: