I think it talks about if this is a one to one function or not
Answer:
C. a higher monthly payment.
Step-by-step explanation:
<h3>Answer options:</h3>
Rate adjustment resulted in
<u>A. a lower interest rate.
</u>
- No, interest rate increased from 0.4 to 0.5 percent
<u>B. a higher principal.
</u>
- No, principal decreased from $200000 to $187000
<u>C. a higher monthly payment.
</u>
- Yes, monthly payment increased from $1059.85 to $1162.56
<u>D. a higher number of payments.</u>
- No, number of payments remained as 336
Answer:
23 is the prime number
How?
▶
<u>21 is divisible by 3</u>
<u>21 is divisible by 322 is divisible by 2</u>
<u>21 is divisible by 322 is divisible by 223 is not divisible by any no. </u>
<u>21 is divisible by 322 is divisible by 223 is not divisible by any no. 24 is divisible by 2 </u>
Answer:
0.4875 cents per ounce
Step-by-step explanation:
16 ounces per pound
1.75 lbs x 16 = 28 ounces
$13.65/28 ounces = .4875 cents/ounce
Check: 0.4875 cents x 28 ounces = $13.65
I hope this helps you
Janice 2 3/4= 2.4+3/4=11/4
40.11/4-40=110-40=70kg janice
Terry 40 kg
40+70=110