1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
krek1111 [17]
3 years ago
10

Witch Decimal is equal to six-tenths? 0.6 0.15 0.2 0.3 0.4

Mathematics
1 answer:
miss Akunina [59]3 years ago
6 0
0.6 matches with six-tenths because if you divide 6 and 10 together you will get 0.6

Hope this helped! :)

~Shadow 
You might be interested in
How do I graph this ?
Brums [2.3K]

Answer:

you graph it

Step-by-step explanation:

put it in yo cal

4 0
3 years ago
$85 jeans, 7% tax what is the total cost<br>please a show work​
fgiga [73]

Answer:

<em>See below.</em>

Step-by-step explanation:

Divide to turn the percentage into a decimal.

\frac{7}{100} =0.07

Multiply to find the total amount of tax.

85*0.07=5.95

Add it to the total.

85+5.95=90.95

<em>Answer: </em>90.95<em />

<em />

<em>:)</em>

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve the inequality x + 2 &gt; 6.
Aloiza [94]

Answer:

x > 4

Step-by-step explanation:

x + 2 > 6

   -2    -2

x       > 4

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
There are 3 alternative routes by which you may drive to work: Alabaster Street, Brillantine Street, and Clancy Street. It is th
Solnce55 [7]

Answer:

25%

Step-by-step explanation:

sorry i did it in my head

3 0
3 years ago
18 is what percent of 20?<br> O A. 90%<br> O B. 18%<br> O C. 10%<br> O D. 95%<br> RENA
Papessa [141]
The answer is
A. 90%
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which statement correctly describes a property of white light?
    9·2 answers
  • Marta placed 4 marbles in each of 3 bags. Then she placed 3 marbles in each of 4 bags . She noticed that both groups had 12 marb
    9·2 answers
  • A) Deltoid:<br> a = 89 mm; e = 110 mm; f = 78 mm; b= ?<br> anybody know the answer??
    7·1 answer
  • An 8-oz bottle of hair spray costs $4.46. Find the unit price in cents per ounce
    7·1 answer
  • Brianna waiting to a bakery and bought two cookies and three brownies costing a total of 950 Nivea went into the same bakery and
    11·1 answer
  • Please help i will give brainliest and thanks !!!!
    6·1 answer
  • It takes Naomi 4 minutes to run 5 laps. How long does it take her to run 30 laps? Use a table, double number line, tape diagram
    9·1 answer
  • Evaluate 3x^2 - x for x = -2​
    8·1 answer
  • Suppose you make coffee and it starts off just too hot to drink, so you put it in the refrigerator temporarily to cool it off. I
    6·1 answer
  • A sticker costs 25 cents. How many dollars is that?
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!