Answer:
$9
Step-by-step explanation:
7.50/5= $1.5 an apple
6* 1.5 = $9 for 6 apples
Answer:
2 7/12
Step-by-step explanation:
Simple fraction problem
1/2 would work for the blank space
because as shown in the image you could relate it to a whole for each one and put it to 100 to figure out what the blank could be
the 0.20 can be converted to 1/5 so that way you can put everything into the 100 group
Answer:
Step-by-step explanation:
I’m not sure if this is super accurate, but since P is prime, the only factors it has is 1 and itself, meaning that the square root of it will be irrational