1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alinara [238K]
3 years ago
7

Help?????...........

Mathematics
1 answer:
AlekseyPX3 years ago
4 0
i believe it's 25.2. because if you do 3.6x7= 25.2
You might be interested in
A person is shopping for cereal, oranges, and eggs at a grocery store.
Romashka [77]
I got b have a good day :)
8 0
3 years ago
What are characteristics of nonvascular plants? (Select all that apply.)
igomit [66]

Answer: They have xylem vessels and phloem vessels

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
IF YOU ARENT ANY OF THES PEOPLE PLZ DON'T ANSWER THIS QUESTION. Hobie, kkmmll44, Katyazamo.
Marianna [84]

The Associative Property say that it doesn't matter how we group the numbers (i.e. which we calculate first) when we add

(a + b) + c = a + (b + c)

The Commutative Property say we can swap numbers over and still get the same answer when we add

a + b = b + a

The Distributive Property:

a(b + c) = ab + ac

------------------------------------------

-3a + 4b + 5a + (-7b) = -3a + 5a + 4b + (-7b)

<h3>Answer: the commutative property</h3>
8 0
3 years ago
The expression for the amount of money earned on a savings account compounded quarterly is given by the expression x(1.1)^4t, wh
posledela
Selection D is the equivalent form of the given expression.


_____
The nominal annual interest rate in this problem is 40%. If it were compounded half-yearly, the formula would be x(1.2)^(2t) or x(1.44)^t. Apparently, this problem is more concerned with the equivalent form of the expression than it is with half-yearly compounding.
4 0
4 years ago
Can someone help me answer this question ​
lubasha [3.4K]

Answer:

253.89 pounds

Step-by-step explanation:

$1 = 0.74 pounds

345 * 0.74 = 253.89

$345 = 253.89 pounds

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Which line is parallel to a line that has a slope of 3 and a y-intercept at (0, 0)?
    14·2 answers
  • Suppose the effort arm is longer and the end of the effort arm is 1.5 m off the ground.. Will Dan use more or less effort force
    9·1 answer
  • large cheese pizzas cost $5 each and large one topping pizzas cost $6 each. write an equation that represents the total cost, T
    14·1 answer
  • Rain art class is 5 hour long.How is her class in minute
    14·2 answers
  • A cable car begins its trip by moving up a hill. As it moves up, it gains elevation at a constant rate of 50 feet/minute until i
    14·2 answers
  • HEY CAN ANYONE PLS ANSWER DIS MATH PROBLEM!!!!
    15·1 answer
  • If 4 pounds of grapes cost $9.96, what is the unit price?
    12·2 answers
  • What is the value of the expression (2.75) (5.2)?
    12·2 answers
  • Where will the hand of a clock stop if it start at 2 and make 1 by 4 of a Revolution clockwise​
    11·2 answers
  • Fill in the table using this function rule y=5+6x
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!