Answer:
41.9 %
Step-by-step explanation:
when you look at the to numbers you will see that the two has a 41.9 % difference.
<span>What is 6 [4•(72-63)÷3]?
</span><span>6 [4•(72-63)÷3]
</span>
=72
25 degrees because 90-65=25
4.80/(3/4) = 6.4 per pound
8.2 * 6.4 = $52.48
Solution: $52.48 for 8.2 pounds
I believe the answer is the 64 ounce container that is $3.20. the unit price of it was 0.05 while the other one was 0.055