Answer:
The correct answer is $2,50
Step-by-step explanation:
The unit rate is what we use to determine the price of a single unit, when something is sold in a group, as in this case 5 ounces.
Answer: 96/45
Step-by-step explanation: The answer is 96/12 because to divide fractions you reciprocate the second fraction and turn it into a multiplication problem.
8 times 12 = 96
9 times 5 = 45
96/45
Answer:
1,350,0,9,349
Step-by-step explanation:
Answer:
(2, 20/3)
Step-by-step explanation:
Answer:
The answer is x= -16!
Step-by-step explanation:
-4(x-7)=36
-4x- 28= 36
+28 +28
-4x= 64
/-4 /-4
x= -16
I hope this helps!
p.s. have any more questions? Post the question and comment the link below!
Ciao!
♥, Sadie