1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Rainbow [258]
3 years ago
5

Picture attached-please help

Mathematics
2 answers:
goldenfox [79]3 years ago
8 0

Answer:

2 -

Step-by-step explanation:

if u flip the shape to make a diamond

UkoKoshka [18]3 years ago
5 0

Answer:

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What’s another way to write the equation (40x4)-(32x4)=32
zysi [14]

Answer:

160-128=32

Step-by-step explanation:

distribute what is in the parentheses

7 0
2 years ago
What is the equation in point-slope from of the line passing through (1,9) and (-1, 11)
Colt1911 [192]
The answer to the question

6 0
3 years ago
A 6-pound bag of birdseeds cost $4.92. What is the unit price?
Sergeu [11.5K]
I think you would have to multiply $4.92 and 6... if so the answer would be $29.52 for the unit price.
7 0
3 years ago
Can someone solve these equations with the work, and explain how to do them? I'm completely lost and it's due tomorrow, plus ano
trapecia [35]
Yea what's the equations??
4 0
3 years ago
steven is makin burgers 1/3 of a pound each. if he has 6.02 pounds of meat how many burgers can he make
vodomira [7]

Answer:

20

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • I need some help solving two equations on my Algebra 1 homework
    9·1 answer
  • Which inverse operations could you use to solve the equation(m/5)- 8= -6
    8·2 answers
  • Circle the number which is nearest in value to 750570 699 810 852 1050
    7·1 answer
  • 5(b + 8) A. 5b + 40 B. 5b + 8 C. 5b + 13 D. 8b + 40
    5·1 answer
  • Use > < or = to solve the inequality above.​
    11·2 answers
  • Anna buys dog food every 6 days and cat food every 9 days. If she buys both kinds of pet food today, in how many days will she n
    12·2 answers
  • Please help me ! ASAP. IF POSSIBLE
    8·2 answers
  • Tom is the deli manager at a grocery store. He needs to schedule employees to staff the deli department at least 260 person-hour
    14·1 answer
  • PLEASE HELP, THANK YOU
    10·1 answer
  • If you know the answer to this, pls let me know! Thanks!!!! :))))
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!