Answer:
3:2
Step-by-step explanation:
Yes a ratio is a rate
Answer:
18 ounce package for $6.30
Step-by-step explanation:
For each one, you divide the money by the package to see how much it is per ounce.
2.59 / 7 = $0.37 per oz
4.56 / 12 = $0.38 per oz
6.30 / 18 = $0.35 per oz
Answer:
92
because the formula for the triangle is 1/2×b×h
and the formula for the rectangle nos l×w and then add those.
Answer:
D
Step-by-step explanation:
3*(-7)=(-21)
It would be 10 because 6.4 is greater than 5. Correct me if i’m wrong