1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nat2105 [25]
3 years ago
8

Your answer should be a polynomial in standard form (x-2)(x-1)= ?

Mathematics
1 answer:
fredd [130]3 years ago
6 0
The answer is x squared -3x+2
You might be interested in
What is the next term in the pattern shown below? 10, 8.9, 7.8, 6.7, ...A. 6.6 C. 5.5B. 5.6 D. 1.1 please help!!
anzhelika [568]
You subtract 1.1 each time so the answer is 6.6 (a)
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Graph the function f(x) = -4(2)^x
Novosadov [1.4K]

Answer:

a graph similar to that of the exponential function but below the "X" axis. Just like a mirror image of"e^x" and intercept the "y" axis when " X=4"

3 0
3 years ago
Rachel walks to a friends house then to the store then back home. the distance from Rachel’s house to her friends house is 1 5/6
ryzh [129]

Answer:

11/12 miles hope this helps :)

7 0
3 years ago
Round 85714.285714285714
djverab [1.8K]

Answer:

to the nearest what

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
…………………………………………………………………
horrorfan [7]

do you sell genius brain

7 0
2 years ago
Other questions:
  • How to simplify 2+1/4K-2/3K
    15·2 answers
  • Solve for x:<br><br> 17x - 12 = 114 + 3x<br><br> Thanks!
    11·2 answers
  • Karl uses 7 cups of flour to make 2 loaves of bread.
    10·1 answer
  • A function has a constant doubling time. what type of function does this represent?
    9·2 answers
  • The graph of y2+3x=0 is symmetric with respect to which axis?
    6·2 answers
  • Shelley charges $13 an hour to babysit kids in her neighborhood. Which ordered pairs represent the time she works, in hours, and
    13·1 answer
  • What is the equation of the line that passes through the point (-6,-8) and has a slope of 1/3
    10·1 answer
  • A 16-fl oz bottle of juice cost $2.00 what is the unit cost
    10·1 answer
  • For which quadratic equation are the solutions 6 and -8?
    9·2 answers
  • Calvin works at smokin sally’s barbecue restaurant and keeps track of the numbers of customers who visit the restaurant over a f
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!