1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lerok [7]
3 years ago
9

Fractions please help ♡​

Mathematics
1 answer:
Vesna [10]3 years ago
8 0

Answer:

Here are the answers

1.) 3 -1/12

2.) 8 -3/8

3.) 5 -5/8

You might be interested in
Work out the size of angle ABC and give a reason for your answer
Mariulka [41]

Answer:

there is no picture so it is impossible to answer

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Find the sum of the measures of the interior angles of a convex 45-gon.​
stiks02 [169]

Answer: 7740

Step-by-step explanation: take 180(n-45) and n represents the sides

7 0
2 years ago
What is 692,119 rounded to the nearest thousand
Helen [10]

In order to get the answer to this problem you will have to go to the thousands place value and look at the number next to the place value and if the number is greater then 5 then you round up which will give you your answer.

692,119

2,119

1

= 2000

= 692,000

Which means your answer is "692,000."

Hope this helps.

4 0
3 years ago
The length of the red line segment is 18, and the length of the blue line segment is 8. How long is the transverse axis?
BabaBlast [244]
Your answer is 10 :)
5 0
3 years ago
Edge lengths are given in units. Find the surface area of each prism in square units.
Nikolay [14]

Answer:

408 units^2

Step-by-step explanation:

area of triangle: 1/2(6)(8)=24

24*2=48

area of bottom rectangle: 6(15)=90

area of front rectangle: 15(10)=150

area of back rectangle: 8(15)=120

48+90+150+120=408

Therefore, 408 units^2

I hope this helped and have a good rest of your day!

6 0
3 years ago
Other questions:
  •  Joe's water tower leaks 0.6 liters of water per day. How much water is lost over 12 dayspp​
    9·1 answer
  • a baseball team is ordering equipment for their practice sessions. for every two bats they order they also order 9 balls. the co
    11·1 answer
  • PLZ HELPPPPPPPPPPPP!
    12·2 answers
  • Find the midpoint of the line segment joining the points ​R(-3​,3​) and ​S(5​,6​).
    12·1 answer
  • please help i rly need it my math teacher gave me over 30 assignments and a project that are all due tomorrow today and i want t
    9·1 answer
  • The cost for 8.2 pounds of raisins is $13.12. How much does each pound cost? $1.60 $1.61 $1.62 $1.63
    14·2 answers
  • H/52 = 88/44 what does H=
    5·1 answer
  • Which statements are true about the graph of y s 3x + 1 and y = -x + 2? Check all that apply.
    10·2 answers
  • These figures are congruent. What series of transformations moves pentagon
    10·2 answers
  • I NEED HELP WHATS THE VALUE OF X ??? #6
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!