1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
IceJOKER [234]
2 years ago
10

(4) 8(-b - 4) Help me I have no clue what I’m doing and how to do this

Mathematics
1 answer:
wel2 years ago
7 0

Answer:

b= -32b+32

Step-by-step explanation:

You multiply the 8(-b-4) then multiply the b by 4

You might be interested in
Go pico go go go go pico go (help me answer this )
Mars2501 [29]

Answer:

a

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
24 divided by 4 times d
nadya68 [22]

Answer:

i think 6 not sure tho sorry if its worng

3 0
3 years ago
Marty has read 32% of his 400-page library book. How many pages has Marty read?
vova2212 [387]

Answer:

128 pages

Step-by-step explanation:

0.32*400

=128

In total, Marty had read 128 pages of his book.

6 0
3 years ago
A pet pharmaceutical company releases a new treatment, claiming to control fleas in cats for an average of 60 days per dose.
seraphim [82]
Fjdjsjshdnsnssmemsdm
4 0
2 years ago
Determine the value of x.<br><br><br><br> 20°<br> 30°<br> 45°<br> 60°
mars1129 [50]

30 is the value of x given of above quertion

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The correct answer to the question :) *number lines*
    9·2 answers
  • Solve for y. Then find the values of y that correspond
    14·1 answer
  • Thirty is 12% of what number?
    7·1 answer
  • -2(6+s) &lt; -16 + 2s<br><br> What is the answer
    12·1 answer
  • Can someone please help me with this problem ASAP thank you
    8·1 answer
  • Leilani makes $11 an hour. One week she works 40 hours. How much money did Leilani make that week? A.$51 B.$80 C.$440 D.$800 PLZ
    13·2 answers
  • Consider the rational equation 1/R=(1/x)+(1/y).Find the value of R when x=2/5 and y=3/4.
    5·1 answer
  • A 6 pound package of chicken costs $12.66 what is the cost per pound
    9·1 answer
  • 3) determine the value of <br> (-6) x (-3)
    9·1 answer
  • Jack was out at a restaurant for dinner when the bill came his dinner came to $14 he wanted to leave a 31% tip
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!