-9v-6+7v=6
-2v-6=6
-2v=6+6
-2v=12
v=-6
Answer:
1.77/3=0.59
Step-by-step explanation:
If 3 lbs of bananas cost $1.77 we find the amount of each lbs of bananas by dividing 1.77 by 3.
from there we get 0.59,
therefore each lbs of bananas costs $0.59
and 10 lbs of bananas cost $5.90
Answer:
5. 26⁰F, rise
6. 0, Added both the numbers instead of subtracting
7. 10⁰C
8. 25⁰F
9. 13⁰F
10. -4
Doubt --!!
Where is your question!??????
Answer:
its the 3rd one
Step-by-step explanation: