Answer:
268.08 inches3
Step-by-step explanation:
<span>$20/16=$1.25/candy bar
Candy bars cost $1.25 each </span>
The product is 10730 is the ñame
To solve this equation, lets move all of the variables to one side of the equation and the constants to the other.
0.12x - 1.5 = 0.24x - 0.06
Subtract 0.12x from both sides of the equation
-1.5 = 0.12x - 0.06
Add 0.06 to both sides of the equation
-1.44 = 0.12x
Divide both sides by 0.12 to isolate x
x = -12