1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
White raven [17]
2 years ago
6

I need help finding these three angles

Mathematics
1 answer:
Vsevolod [243]2 years ago
8 0

Step-by-step explanation:

[ Refer to the attachment ]

You might be interested in
FREE BRAINLIEST!! ill also answer questions that you have posted if you answer these 2 questions correctly!! ((Answer both quest
Gala2k [10]

Answer:

D and C

Step-by-step explanation:

I don't really know if my answers are even correct but I did some research on them. I don't want to waste your time --or mine.

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Help me answer these2 questions plz
AlladinOne [14]
First one is c and the second im not sure on
6 0
2 years ago
Guys please last one ok
den301095 [7]
Located at -3 and 5
:)
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
A manufacturer of widgets finds that the production cost, C, in dollars per unit is a function of the number of widgets produced
Ilya [14]

Answer:

D

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
John needs 150 feet of rope to section off part of his barn. At a local hardware store he can buy a 30 yard spool for $24 or he
Sphinxa [80]

Answer:

30 yards for 24 vs 1 foot for 25 cents

so lets multiple the yards by 3 to see how many feet

90 feet = 30 yards

90 feet 24 dollars

now lets divide 90 by 24

3.75 so 3.75 per foot

so the second one is way better

Hope This Helps!!!

7 0
1 year ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Can someone help me on this plz. Thanks
    10·1 answer
  • What is 2+2 I need help and how to explain.
    5·2 answers
  • 2 for $9. what is the unit price?
    6·2 answers
  • John rented a bike from carlos' bikes it costs $19 plus $4 per hour if john paid $35 how many hours did he rent the bike
    12·1 answer
  • Simplify 218.9 multiplied by 0.0031
    12·1 answer
  • Find the value of x, the slant height of the regular pyramid. Round your answer to the nearest hundredth, if necessary.
    8·1 answer
  • If the sides of a cube are 5 ft long, then its volume is
    15·1 answer
  • Which of the points plotted below satisfy the equation in the box? <br><br>Check all that apply.
    14·1 answer
  • What is the volume of a figure that is 10 in 10 in 8 in
    14·1 answer
  • I WILL GIVE 20 POINTS TO THOSE WHO ANSWER THIS QUESTION RIGHT NOOOO SCAMS AND EXPLAIN WHY THAT IS THE ANSWER. What is the volume
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!