1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Veseljchak [2.6K]
2 years ago
15

.

Mathematics
1 answer:
makvit [3.9K]2 years ago
7 0
The answer is A)$25.60
You might be interested in
A 10 ounce can of peaches cost $2.40 in a 25 ounce can of peaches cost $4.80 what is the unit price of the 25 ounce can of peach
Elina [12.6K]

Unit price = total price / size


unit price for 25 ounce can :


$4.80 / 25 ounces = $0.192 per ounce

7 0
2 years ago
A speed limit of 100 kilometers per hour is approximately equal to 62mph. write an equation relating kilometers per hour to mile
aleksandr82 [10.1K]

Answer:

3

Step-by-step explanation:

IT DOES it

4 0
2 years ago
Course Task
RUDIKE [14]

Answer: gravity affect only the mass

Step-by-step explanation:

Hey can you contact me please

3 0
3 years ago
Factor gcf 5ab^2 + 10ab
Mrrafil [7]
<span>5ab^2 + 10ab

5ab^2 = 5ab *(b)
10ab = 5ab *(2)

so GCF of </span>5ab^2 + 10ab = 5ab
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
(x+5)2−(x−2)=A<br> Need help!
valkas [14]
IF YOUR SOLVING FOR A THE ANSWER WOULD BE A=X+12

IF YOUR SOLVING FOR X IT WOULD BE X=-12+A
5 0
3 years ago
Other questions:
  • Sydney was asked whether the following equation is an identity: (2x^2-18)(x+3)(x-3)=2x^4-36x^2+162
    15·2 answers
  • Can some answer these questions please?
    14·1 answer
  • Plz HELP will give extra points
    9·1 answer
  • Can i get some help im really confused and im in the test
    5·1 answer
  • If you are doing Algebra math papa is really helpful. All you have to do is input your equation and it gives you the all the ste
    12·2 answers
  • 1. A pants which costs $250 is sold at a profit of<br>75%. What is the selling price of the pants?​
    9·1 answer
  • Sally and Tim need more than 24 bags of grass seed to resend their lawn. The seed they want to buy is sold in cartons that conta
    8·2 answers
  • maddie's bank account the time(hours) and Amount in account($) the order paris are (0,40),(1,49),(2,58),(3,67) what is the rate
    12·1 answer
  • In Science Class, Sara needed 8 test tubes for 3 different experiments. The first experiment required 2 test tubes and the other
    10·1 answer
  • Can 7, 8 and 11 be the sides of a right<br> triangle? Justify your answer
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!