Unit price = total price / size
unit price for 25 ounce can :
$4.80 / 25 ounces = $0.192 per ounce
Answer: gravity affect only the mass
Step-by-step explanation:
Hey can you contact me please
<span>5ab^2 + 10ab
5ab^2 = 5ab *(b)
10ab = 5ab *(2)
so GCF of </span>5ab^2 + 10ab = 5ab
IF YOUR SOLVING FOR A THE ANSWER WOULD BE A=X+12
IF YOUR SOLVING FOR X IT WOULD BE X=-12+A