1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
wel
3 years ago
7

What type of graph is shown, and what is the growth factor?

Mathematics
1 answer:
labwork [276]3 years ago
8 0

linear function; growth factor of 4

You might be interested in
Ian's monthly allowance is $21. In January he starts saving for a birthday gift in June. Each month he saves of his allowance. T
Dmitrij [34]

Answer:

<h2>Ian will have enough money to buy the gift</h2>

Step-by-step explanation:

Step one:

given

monthly allowance= $21

from January to June= 6 months

total savings = 21*6= $126

cost of gift = $110

Step two:

Ian will have enough money to buy the gift

since he saved $126 which is greater than the cost of the gift of $110

he would have a balance of $16

4 0
2 years ago
Rewrite 64^18z^12 as a power of a product.
tamaranim1 [39]
Get photo math, easy questions like that will be easy
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
The cost of a cycle is $ 950 and that of a scooter is $ 23,500. He sold them together for $ 25,000. Find his profit. ​
e-lub [12.9K]

actual cost is 950+23,500=24450

he sold them for 25000 so his profit is 25000-950-23500=550

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the volume of the right prism with height h=14 cm, if the base of the prism is a triangle ∆ABC with side AB = 9 cm and a
LenaWriter [7]

Answer:

378

Step-by-step explanation:

9*6=54 then 54/2=27. fnally 27*14=378

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
If your bike 8 miles south and then 6 miles east, what is the distance you are from your starting point?
Lady bird [3.3K]

Answer:

<em>14 miles</em>

Step-by-step explanation:

It's still 14 miles no matter which way you go.

8 0
2 years ago
Other questions:
  • How to tell if angles are complementary s
    14·1 answer
  • What Is 6 divided by 2/6?<br> Can you explain step by step please
    8·2 answers
  • Which of the following describe 9.49?
    13·1 answer
  • A local hamburger shop sold a combined total of 446 hamburgers and cheeseburgers on Monday. There were 54 fewer cheeseburgers so
    12·1 answer
  • The coordinates below represent a triangle that was dilated. J(-3, -12) à J’(-2, -8) K(-6, -15) à K’(-4, -10) L(-9, -12) à L’(-6
    14·1 answer
  • Write the following equation in slope intercept form.
    6·1 answer
  • Big points if you answer this
    9·2 answers
  • If 4 pounds of grapes cost $9.96, what is the unit price?
    12·2 answers
  • The width of a rectangle is 4y-2.5 feet and the length is 2.5y+10 feet. Find the perimeter of the rectangle.
    11·2 answers
  • Fast please!! I need it
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!