1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ber [7]
3 years ago
8

Please help me I’m lost

Mathematics
1 answer:
Alecsey [184]3 years ago
8 0

Answer:

look it up on google if you havent tried already. also it doesn't hurt to ask for help from someone you know.

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Which step would help solve the equation?
7nadin3 [17]
Combine like terms to solve the equation
7 0
3 years ago
Which of the following are dependent events?
weeeeeb [17]
I believe the answer is C
6 0
3 years ago
Write the verbal sentence as an equation. Then solve.
Juli2301 [7.4K]

Answer:

\frac{x}{-8} = 7

-12x = 60

Step-by-step explanation:

This is the type of problem that you just have to do a bunch of times until you get it right -- I don't think there's anything I can tell you that'll help you immediately. Ask for your teacher for more exercises of this sort or look it up online.

Good luck!

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 1.9961 x 10^-7
kakasveta [241]

Answer:0.00000019961

Step-by-step explanation:

I moved the decimal place by the number of the exponent

4 0
4 years ago
Label each triangle
Ne4ueva [31]

Answer: Top right and left are ACUTE, Bottom right is RIGHT, and bottom left is OBTUSE.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Sarah has 12 bags of apples. Mikaela has 17 bags of apples. Each bag has the same amount of apples inside. Wrie an expression fo
    6·1 answer
  • A random sample of 11 students produced the following data, where x is the hours spent per month playing games, and y is the fin
    11·1 answer
  • Find the square root of 11 up to 2 decimal place
    9·1 answer
  • An automobile manufacturer claims that its van has a 29.1 miles/gallon (MPG) rating. An independent testing firm has been contra
    15·1 answer
  • Jameson pays $39.90 for 3.8 pounds of almonds. What is the price per pound of almonds? Record your answer and fill in the bubble
    12·2 answers
  • If 45 cookies will serve 15 students, how many cookies are needed for 90 students?
    13·1 answer
  • Cam walked 4 units down and 8 units left to reach the origin. What is the ordered pair of his starting point?
    10·1 answer
  • Which table represents the statement "Brian rides a bicycle at a rate of 12 meters per second"?
    15·2 answers
  • WILL GIVE BRAINLIEST
    13·2 answers
  • Matt washed 3 cars in 50 minutes, what is his hourly rate of cars washed?
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!