1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
8090 [49]
3 years ago
5

WILL GIVE BRAINLIEST!!!

Mathematics
1 answer:
My name is Ann [436]3 years ago
8 0

Answer:

C = 7,999,999

You might be interested in
a pitcher contains 17.5 cups of iced tea. you drink 0.75 cup of tea each morning and 1.75 cups of tea each evening. when will yo
Annette [7]

Answer:

7 days

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Isaac is on the 4th floor of a building. If he rides an elevator up 7 floors, what floor will he be on?
Lady_Fox [76]
An integer is a whole number.

1) if Isaac is on the 4th floor and goes up 7, that is 4 + 7= 11. So he is on the 11th floor.

2) the integer representing the floor he is starting on is 4 because that is the whole number associated with "4th."

3) the integer representing how many floors he will rise is 7.

4) the elevator will stop at 11.

Hope this helps! :)
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What two numbers add together to equal 20 and multiply together to equal 36​
Alex

Answer:

Step-by-step explanation:

10+10=20

6x6=36

your welcome

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Camila and Evelyn work at a dry cleaners ironing shirts.Camila can iron 40 shirts per hour, and Evelyn can iron 20 shirts per ho
GalinKa [24]
60 shirts can be ironed per hour with two workers
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
2+2 pls help btw 4 .....
Vsevolod [243]

Answer:

is it 22.

Step-by-step explanation:

is it?

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Landon and Colin bought 1/2 pound of strawberries.They are sharing the strawberries equally. Each person will receive ? pound of
    7·2 answers
  • V(x) is a function<br> A. True<br> B. False<br> 100 points
    14·1 answer
  • Why 8 divide 16 equal 0.5
    7·2 answers
  • Tareq pays $22.10 for 2.6 pounds of salmon. what is the price per pound of the salmon?
    10·2 answers
  • If the divisor is 40 what is the least three digit dividend that would give a remainder of 4
    11·1 answer
  • Find the nature of roots for equation 2x square -root5x -2 =0 <br> Pls help me fast
    12·1 answer
  • Jeff bought a bottle of water for $2. He also some hot dogs for $3 each. Jeff did not spend more than $14 on the hot dogs and th
    8·1 answer
  • NO LINKS!!! PLEASE HELP ILL GIVE BRAINLIEST
    8·2 answers
  • The sum of two numbers is 58. The smaller number is 20 less than the larger number. What are the numbers?
    14·2 answers
  • Y=6x-3 function rule
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!