1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lorasvet [3.4K]
3 years ago
10

Please help ILL MARK BRAINLIEST(17 points too)

Mathematics
1 answer:
jonny [76]3 years ago
3 0

Answer:

5, 10, 15, 20, 25, 30

6, 12, 18, 24, 30

Answer: 30

3, 6, 9, 12, 15, 18, 21, 24

24

Answer: 24

14, 28

4, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32

Answer: 28

Hoped it helped :)

You might be interested in
Pls help, 50 pts!!!!
bulgar [2K]

Answer:

e/6

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the value of x?<br> Enter your answer in the box.
Law Incorporation [45]

Answer:

x=25

Step-by-step explanation:

3x-5=2x+20=4x-30

3(25)-5 = 2(25) + 20 = 4(25) - 30

75-5 = 50 + 20 = 100 - 30

70=70=70

7 0
2 years ago
Subtract 7x- (9+5x).
AnnyKZ [126]

Answer:

2x - 9

Step-by-step explanation:

7x - (9 + 5x) < distribute the - into the parentheses to get rid of them

7x - 9 - 5x < combine like terms

7x - 5x = 2x

-9 stays as it is as there are no other terms to combine it with

the answer is 2x - 9

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
BIG IDEAS MATH <br> help me out please hurry
arsen [322]
I will but the picture is blurry
5 0
3 years ago
If 5/8 is multiplied by 4/5 will the product be greater than the two factors? Explain.
STALIN [3.7K]

Answer:

Step-by-step explanation:

4/5 is less than 1, so multiplying 5/8 by 4/5 results in a product smaller than the two factors.

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Six oranges cost $5.34.How much does 1 orange cost?
    7·2 answers
  • Which type of energy refers to the sum of potential and kinetic energies in the particles of a substance?​
    5·1 answer
  • The double number line shows that 4 pounds of tomatoes cost $14. Draw tick marks and write labels to show the prices of 1, 2, an
    13·1 answer
  • The spoilage rate on a shipment of wheat is expected to be 20%. It was purchased at a cost of $5.35 per bushel. What should the
    5·2 answers
  • Help ASAP with #2 no links or I will report
    14·1 answer
  • Find the equation of a line passing through (3,4) and slope of -2
    11·2 answers
  • Can somebody please help i’ve posted this 1 time and people just used it for points
    9·1 answer
  • Please I really need help I’ll give brainliest
    13·1 answer
  • Simplify (sin? 0 + cos² O) (sin 0 + cos O)
    12·2 answers
  • (1 point) For the function f graphed below, find the following limits:
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!