1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
erik [133]
4 years ago
15

HELLO I FORGOT THIS ONE PLEASE HELP

Mathematics
2 answers:
kow [346]4 years ago
4 0

Answer:

No problem it's just C

elixir [45]4 years ago
4 0

Answer:

None of the above

Step-by-step explanation:

The right answer is none of the above. This is because the median is 30.2 and not any of these values in the choice options. The other values for lowest and highest are correct but it's just the median that's wrong...

You might be interested in
A circle has a radius of 119.3 mm what is the circumference of this circle use the 3.14 for pi round your final answer to the ne
oksian1 [2.3K]
The answer 749.6 is the answer
6 0
3 years ago
Jane is transferring data from her hard drive to a flash drive. The flash drive holds 16 gigabytes of storage. She moves two fol
anastassius [24]

3.8 + 11.6 = 15.4

16 - 15.4 = 0.6

That's 600mb

4 0
3 years ago
Lionel created a picture to hang on his wall. The drawing is below. Each circle has a radius of 8cm. The circles touch each othe
Vikki [24]

Answer:

888888

Step-by-step explanation:

88888888888888888888

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Li mixes 3 liters of red paint with 8 liters of white paint to get pink. How many units of red paint should she mix with 24 lite
professor190 [17]
Would it be 9 because 8 times 3 equals 24 and 3 times 3 equals 9
6 0
3 years ago
I'm struggling right now because I learned this but I completely forgot how to do it. I need to find the distance between two po
DochEvi [55]

Answer:

12 units

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Other questions:
  • David purchased a $ 155,000 home with a 7/23 balloon mortgage. His initial rate was 3.5%. At the end of the initial rate, I deci
    5·1 answer
  • A set of four 15.0-mL solutions—each in a similar open dish—was left at room temperature, and the amount that remained was recor
    13·2 answers
  • karla is making a dress. She paid $13.47 for 3 yards of fabric. what was the unit rate she paid per yard
    5·1 answer
  • In 2016, the cost of 2 ounces of pure gold was $2,640. Complete the double number line to show the cost for 1, 3, and 4 ounces o
    7·1 answer
  • What are all the common factors for 24,84,88?
    8·1 answer
  • Lexie wants to download books on iTunes. When she inputs her check card number to download the books she selected, she gets a me
    5·1 answer
  • Luke’s basketball team went to an amusement park at the end of the season. The cost of the admission for 5 coaches and 12 player
    10·1 answer
  • The fastest on the farm flies at a unit rate of 80 miles per hour. At this rate, how far will she fly in 4 hours?
    15·2 answers
  • 14 The straight line, L, has the equation y = 5 - 2x
    11·1 answer
  • The Sophomore class is collecting canned goods to send to a homeless shelter. A local store donated 60 cans. The class of 235 so
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!