1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lorico [155]
3 years ago
11

Translate (-5,-3) and then reflect over the x-axis

Mathematics
1 answer:
katrin2010 [14]3 years ago
5 0
Would it be (5,3) reflected?
You might be interested in
Please help me with this assignment please! I need help with each one...
PilotLPTM [1.2K]

Answer:

bonk

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Would you rather pay for 3 gifts and get 1 free, or Use a coupon for 20% off? Explain you answer.
N76 [4]

Answer:

I would just use the coupon

Step-by-step explanation:

Because why pay the whole price for three gifts just to get one for free when i could just use a coupon and get that one gifts 20% off the regular price

6 0
3 years ago
1) Lisa took a trip to Kuwait. upon leaving she decided to convert all of her dinars back into dollars . how many dollars did sh
Yuliya22 [10]
Lisa took a trip to Kuwait upon leaving she decided to convert all of her dinars back into dollars how many
3 0
2 years ago
HELP ME PLEASEEEEEEEE
stepladder [879]

Answer:

x = 21

Step-by-step explanation:

3x + 18 + 4x + 15 = 180

7x + 33 = 180

7x = 147

x = 21

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
How do you know that 4/11 is a repeating decimal?
Leokris [45]

Answer:

by dividing it= 4/11

=0.363636363636

3 0
3 years ago
Other questions:
  • 685 prime factorization
    6·2 answers
  • What is the answer to (-9,1)+8x-5y=82
    11·1 answer
  • Mattias bought a package of 5 notebook for $ 13.95. what is the unit price per notebook
    6·2 answers
  • Which terms complete the factorization of x2+27x+162 represented by the model?
    16·2 answers
  • I kinda need help nah I definitely need help
    10·1 answer
  • Nicolas sold 20 1/2 pounds of shrimp in 4 hours. At this rate, how many pounds of shrimp did he sell i 1 hour? How many pounds o
    10·1 answer
  • PLEASSSEEE HELP ME WITH THE PAGE BELOW
    5·1 answer
  • Need help with problem asap
    10·2 answers
  • -4r>16 I have to solve this for my math hw
    9·1 answer
  • X varies directly with y. if x=75 when y=88, find x when y=23
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!