1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
swat32
2 years ago
6

1.

Mathematics
1 answer:
quester [9]2 years ago
4 0

Answer:

800

Step-by-step explanation:

You might be interested in
7 lbs of sour candies cost $7.00. What is the unit price?
grandymaker [24]

Answer:

$1 per lb

Step-by-step explanation:

If you divide the cost by the amount you are getting, then you get the unit rate. So, since 7 divided by 7.00 is 1.00, then the cost per pound is $1.00

7 0
2 years ago
Mr Barton was answering the problem below the question
polet [3.4K]
No the student is incorrect the answer is actually 332
4 0
3 years ago
Evaluate 2.625-(-6)
Lunna [17]
2,625 - (-6) = 

= 2, 625 + 6 

= 8, 625
8 0
3 years ago
In the figure below, m || h. Find the values of z and y.
lawyer [7]
1192828 and also the coordinates 1227
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Please explain to me how to solve this!
lianna [129]
What is there to solve?
3 0
3 years ago
Other questions:
  • Sage is making roasted potatoes for a benefit dinner. The committee gives her money to buy 10 bags of potatoes. Write an equatio
    8·1 answer
  • Which statement is true? The initial height of the ball is 96 feet. The ball will hit the ground between 2 and 3 seconds after i
    15·2 answers
  • Someone help me please!!
    13·1 answer
  • What is .5 as a percent?
    13·1 answer
  • The variable z is directly proportional to x, and inversely proportional to y. When x is 4 and y is 13, z has the value 1.230769
    6·2 answers
  • A desk is on sale for $135.20, which is 26% of the regular price. What is the regular price?​
    5·1 answer
  • Please hurry please
    13·1 answer
  • Please answer this question right now ​
    10·1 answer
  • What does x equals (x+16)
    13·2 answers
  • The length of each of two sides of a triangle is The third side's length is 15sqrt(2) . Classify the triangle
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!