Answer:
$1 per lb
Step-by-step explanation:
If you divide the cost by the amount you are getting, then you get the unit rate. So, since 7 divided by 7.00 is 1.00, then the cost per pound is $1.00
No the student is incorrect the answer is actually 332
2,625 - (-6) =
= 2, 625 + 6
= 8, 625
1192828 and also the coordinates 1227