Answer:
9,000 feet per minute
Step-by-step explanation:
Answer:
sorry I'm not in whatever grade your in
4.4/20=0.22 per item
4.8/24=0.2 per item
Answer: 24 for 4.80
The first thing you should do in this case is to write the expression correctly:
- (1/9) y + (1/3)
Now, we take out common factor (1/9) obtaining:
1/9 (-y + 3)
Let's check:
1/9 (-y + 3)
-1/9y + 3/9
-1/9y + 1/3
OK
Answer:
An expression equivalent is:
1/9 (-y + 3)
10*8=80
3*8=24
80-24=56
You would save $56.00 in 8 weeks