1000 candy bars ... $350
1 candy bar ... $x = ?
If you would like to know what is the unit cost per candy bar, you can calculate this using the following steps:
1000 * x = 350 * 1
1000 * x = 350 /1000
x = 350 / 1000
x = $0.35
Result: She can buy 1 candy bar for $0.35, so the correct result would be B) $.35.
6x³y + 6xy − 12x² − 12 = 6(xy-2) * (x²+1)
(x²+1) is a factor of 6x³y + 6xy − 12x² − 12
Answer:
y=2x+0
Step-by-step explanation: