1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
forsale [732]
3 years ago
12

PLEASE ANSWERRRR

Mathematics
1 answer:
bixtya [17]3 years ago
7 0

Answer: Rise 3 over 1

Step-by-step explanation:

You might be interested in
55. In a quality control procedure to test for defective light bulbs, two light bulbs are randomly selected from a large sample
frutty [35]
Yea the 2 one because 200 yea yea yea yea yea yea yea yes yea
3 0
2 years ago
A sum of 6(3x+8)+32+12x in different ways
Lemur [1.5K]
First you have multiply 6 by both 3x and 8
6*3x = 18x
6*8= 48
18x + 48 + 32 + 12x
now combine like terms
18x + 12x = 30x
48 + 32 = 80
so 30x + 80 is your answer
8 0
3 years ago
Help what’s the answer
-BARSIC- [3]
Would be x^2-5-6 so the 0s would be (x-6)(x+1) so 6 and -1
7 0
2 years ago
If m<3 = 54° find each measure.
oee [108]

Answer:

m<15

Step-by-step explanation:

m<15 promise ko heheh

8 0
2 years ago
What is 0.83 in fraction form?
levacccp [35]
83/100 is 0.83 in fraction form 
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 4 minute mile whats the average speed mi/min
    5·2 answers
  • Write the following numbers in order of size.
    10·2 answers
  • PLZ Help. It will be very appreciated.
    8·2 answers
  • Math problem...? Help!
    15·1 answer
  • Hopefully someone can help me with this question
    11·1 answer
  • Help please! I’ll give brainliest too!
    5·1 answer
  • Scott bought a 5lb bag of cookies at the bakery. He ate 2/5 of the bag and his sister ate 2/9 of the bag. What fraction of the b
    15·1 answer
  • Work out the size of angle x
    5·2 answers
  • You go out to eat at the Outback Steakhouse. Your meal, drink and desert cost $38.56. You are
    8·1 answer
  • If a 16 ounce box of pasta costs $1.39, what is the unit price?
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!