Original price =$25,000
Depreciation rate = 11%
Note that 1 - 0.11 = 0.89.
Value after 1 year = $25,000 (0.89) = $22,250
Value after 2 years = $22,250 (0.89) = $19,802.50
Answer: $19,802.50
Answer:The cost to ship one ounce is $0.48 per ounce
Step-by-step explanation:
The total weight of the package that Julia shipped is 9.5 ounces. Julia pays $4.56 to ship a package that weighs 9.5 ounces. The cost to ship one ounce would be
4.56/9.5 = $0.48 per ounce
Step-by-step explanation:
2/3 is right and ok then thank
Answer:
Statement D. is true
Step-by-step explanation:
What are you looking for how many they took or how many in total is left