1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vesna_86 [32]
3 years ago
13

Answer is A but wht its not C?

Mathematics
1 answer:
Ira Lisetskai [31]3 years ago
6 0
If you look at the end points you see they are different the hole one means the line doesn't reach that point but gets really really close the solid one means starting at that point.
You might be interested in
Find the unit rate: $9.60 for 8 cans.<br><br> $ per can
Lapatulllka [165]

Answer:

$1.20

Step-by-step explanation:

960÷8=120 :)))))))

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
A farmer sells 8.9 kilograms of pears and apples at the farmer's market. 1 4 of this weight is pears, and the rest is apples. Ho
dmitriy555 [2]

Answer:

7.5 kilograms of apples

Step-by-step explanation:

Take the total amount and subtract the amount of pears.

8.9-1.4=7.5

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Is the product of 3√ and 2.8 is a rational number acquisition?
svetlana [45]

Answer:

It is not rational

Step-by-step explanation:

Given

\sqrt 3 * 2.8

Required

Rational or Irrational

\sqrt 3 * 2.8

\sqrt 3 =1.73205

So, we have:

\sqrt 3 * 2.8 = 1.73205 * 2.8

\sqrt 3 * 2.8 = 4.84974

<em>The result of the product: 4.84974  is not rational because it can not be represented as a fraction of two integers.</em>

5 0
3 years ago
I need to know if this Answer is correct. please tell me the answer. if it's wrong. Thanks!!!
yaroslaw [1]
Here, as I can see, you are adding fractions, and making sure you have a common denominator. 

12) is correct
13) is correct

You got a common denominator, and added them up! Great job! <span />
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
In order to join a dancing club there is a $30 startup fee and a $4 monthly fee. Write an equation in slope-intercept from that
boyakko [2]

y = 4x + 30
Y is the total price. X is the number of months. 30 is a flat, one time payment.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • small cubes with edge lengths of 1/4 inch will be packed into the right rectangular prism shown.( the base is 4 1/2, the width i
    6·2 answers
  • What polygon is shown below?
    9·2 answers
  • A company is paying a local television station to run its commercials. The cost for running commercials is a one-time campaign f
    5·1 answer
  • Theo started to solve the quadratic equation (x + 2)^2 – 9 = –5. He added 9 to both sides and the resulting equation was (x + 2)
    10·2 answers
  • WOUIIDU<br> Round the following<br> numbers to the nearest 10.<br> 296 →<br> 814 →<br> 56 4 →
    11·1 answer
  • What cross-section is formed when a place slices a rectangular pyramid parallel to its base?
    6·1 answer
  • Work out the area of a circle
    12·2 answers
  • Find the surface area.
    10·1 answer
  • What are the coordinates of point A <br> A. (5,4)<br> B. (4,5)<br> C. (4,6)<br> D. (6,4)
    13·2 answers
  • The equation below has one solution.
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!