1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
miss Akunina [59]
3 years ago
14

What is the solution to the equation below?

Mathematics
1 answer:
Norma-Jean [14]3 years ago
7 0

Answer:

c

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A store is having a sale where movies are 15% off their original price a movie is sale for $22.10 what was the original price of
Alexus [3.1K]
The original price of the movie would be $26. Hope this helps!
6 0
2 years ago
Is - 11>-16 a true pr false statement
Elina [12.6K]

Answer:

True

Step-by-step explanation:

-11 is greater than -16

6 0
3 years ago
Drag the ordered pairs to match the points shown on the coordinate grid.
Kobotan [32]

Answer:

A) (3, 6)

B) (2, 3)

C) (4, 2)

D) (6, 0)

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
04.01)Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 20 ounces of cho
riadik2000 [5.3K]
The unit rates are equal to one another.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP !! ILL GIVE BRAINLIEST *EXTRA 40 POINTS* DONT SKIP :(( .!
Y_Kistochka [10]

53 and 17

Step-by-step explanation:

If you add 53 and 17, you get 70.

If you subtract 17 from 53, you get 36. Hope this helps!

7 0
3 years ago
Other questions:
  • All 231 students in the math club went on a field trip. some students rode in vans which hold 7 students each and some students
    12·1 answer
  • Which fraction has a terminating decimal as its decimal expansion?
    5·2 answers
  • The speed of light in mph
    15·1 answer
  • A bag contains 6 red tiles, 8 blue tiles, and 6 green tiles. A tile is drawn, the color recorded, and then the tile placed back
    5·1 answer
  • Jade uses 8 cups of flour to make 24 muffins at that rate how much flour will it take to make 30 muffins
    9·1 answer
  • Regina buys eggs at the local supermarket. They are sold in different quantities and at different prices. The quantities and pri
    11·1 answer
  • Y=36x what is the slope
    12·1 answer
  • Is it h=108 or g=108?
    7·2 answers
  • Solve for X 5x-2x-1/2=3x+x-2/2​
    12·1 answer
  • Someone help and please answer it fully
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!