1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Westkost [7]
3 years ago
15

Somebody help please with workout

Mathematics
1 answer:
svlad2 [7]3 years ago
6 0
If you need help with a workout your going to need a trainer.
You might be interested in
9 x (-3) + (-15) ÷ 3
Galina-37 [17]

Answer:

-32

Step-by-step explanation:

9(-3) + (-15) ÷ 3 =

-27 + -5 = -32

If my answer is incorrect, pls correct me!

If you like my answer and explanation, mark me as brainliest!

-Chetan K

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
John had 2/3 of his homework done sarah had 5/10 alex 7/8 and michelle 1/2 who complete most of the homework
Greeley [361]
It would be Alex. John finished 66.6 percent of his homework, Sarah completed 50 percent, and Michelle completed 50 percent of her homework. While Alex has completed 87.5 percent of his homework.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Round to nearest centimeter 80.5 cm is how many cm?
11Alexandr11 [23.1K]
Its 81 centimeters because you round 5 and over. So nearest centimeter means 2 whole numbers which is 81
7 0
3 years ago
Alice rolls a fair dice and flips a fair coin
NemiM [27]

1,2,3,4,6 are factors of 12

5/6 is the probability of getting a factor of 12

1/2 is the probability of getting a tail

5/6*1/2 = 5 /12

Answer: 5/12

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What property is (3x5)x2=5x(2x3)
Anettt [7]
(3x5)X2=5x(2x3)
15x2=5x6
30=30
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Michael can spend a maximum of $234 on office supplies. Each ream of paper costs $6. Each ink cartridge costs $18. Which of the
    15·2 answers
  • Lee bought a couch for $600. He made equal payments of 10% of the total cost. How much was each payment?
    15·2 answers
  • You can buy an escape room pass that allows you 8 visits for a total of $72 . What is the unit rate for the card in dollars per
    6·1 answer
  • How do you do this maths I need help please
    6·1 answer
  • Solve the equation algebraically. x^2-7x-1/7=0
    15·1 answer
  • If the scale factor of the model train to a real train is 1:43, what is the length of the model if the actual train is 645 inche
    6·1 answer
  • With a full 12-gallon tank of fuel, Dillon’s car can travel about 420 miles. At that rate, about how far can Dillon’s car travel
    10·1 answer
  • A farmer bought a number of pigs for $160. However, 8 of them died before he could sell the rest at a profit of 6 per pig. His t
    6·1 answer
  • Calculate the area of each shape below. Figures are not drawn to scale.
    12·1 answer
  • What is the value of a
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!