1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ale4655 [162]
3 years ago
14

The table shows the length of coastline for the 13 states along the Atlantic Coast

Mathematics
1 answer:
belka [17]3 years ago
8 0

Is they're anything else to the question?

You might be interested in
4. what is the value of x?
Eva8 [605]

Answer:

4. 21

5.120

Step-by-step explanation:

(the answer for #4

I added 5x+15 and 3x-3

and got

8x+12

and because we needed to find the value of x, l did this

8x+12=180

because interior consecutive angles equal 180

and I got 21

(answer for 5)

I then plugged 21 into 5x+15 because angle 1 is equal to it

5(21)+15

I got 120

6 0
2 years ago
Andrea ran 4 3/8 miles on
MrRissso [65]
(4 3/8) + (5 1/3)

(4+5)(3/8 + 1/3)

9 + (17/24)

she ran 9 17/24 miles total
8 0
3 years ago
write an equation to find the total number of baskets crafted in any number of days. describe the relationship in words.
just olya [345]
Number of baskets times number of days
5 0
3 years ago
Lee is replacing the carpet in the living room of the house. The living room is a rectangle 20 1/4 feet long 13 1/3 wide. A clos
gtnhenbr [62]

Answer:

100 ft

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the initial value of the function represented by this graph?
ohaa [14]

Answer:

its 6 I'm pretty sure about it

8 0
3 years ago
Other questions:
  • You know the length and width of a scale model. what additional information do you need to find the scale of the model?
    13·1 answer
  • Which of the following statements would be correct to use when proving that limx→4(3x−4)=8?
    6·1 answer
  • 0.9&lt;2x-0.7&lt;1.5<br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=0.9%20%3C%202x%20-%200.7%20%3C%201.5" id="TexFormula1" title="0.9 &lt;
    8·1 answer
  • Which term describes the solution to a multiplication problem? The describes the solution to a multiplication problem.
    8·1 answer
  • The cost for 8.2 pounds of raisins is $13.12. How much does each pound cost? $1.60 $1.61 $1.62 $1.63
    14·2 answers
  • Twelve less than a number is -75
    6·1 answer
  • What value of x will make AONM similar to ASRQ by
    6·1 answer
  • [Image: Vertical number line ranging from negative 5 to 5.]
    7·1 answer
  • How is absolute value used to determine MAD
    6·1 answer
  • What is 3 inches converted to feet?
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!