1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Naily [24]
3 years ago
10

What is the answer ‼️

Mathematics
1 answer:
alina1380 [7]3 years ago
7 0

Answer:

B

Let me know if you would like me to explain it to you

You might be interested in
A glacier in Alaska moves about 29.2 meters a day.
Leto [7]

Answer:

29,100

Step-by-step explanation:

29.1 × 10 = 291

29.1 × 100 = 2,910

29.1 × 1000 = 29,100

3 0
2 years ago
Help me factor this completely
Tanya [424]
-12z^4 (x y^2 z^3 + 1)
7 0
2 years ago
What is the slope of the line passing through the point A and B, as shown on the graph below
IRISSAK [1]

Answer:

We do not see the image

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
If you roll a fair die two times, what is the probability of rolling an odd number then rolling a 6 on the same die?
pshichka [43]

Answer:

Step-by-step explanation:

Explanation: The probability of rolling a 2 on a 6-sided dice is 16 . The probability of rolling two 2s on two 6-sided die is, by the multiplication principle, 16×16=136 .

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE SOLVE THIS QUICKLY
weqwewe [10]

Answer:

Step-by-step explanation:

The lady gets paid $8 per hour that the shop is opened, so multiply the pay rate ($8) by the amount of hours the shop is opened
$8 * 8 = $64

Now add the $64 onto the expense of running the shop

$64 + $240 = $304

Now take that amount away from Friday's sales

$530 - $304 = $ 226

Profit($226) = Income($530) - Expenses($304)

$226 = $226

=)

6 0
1 year ago
Other questions:
  • Please answer this I need it fast!!!!
    12·1 answer
  • Draw an array to find the partial products for 4x125
    9·2 answers
  • The coordinates of point Bare<br> (-3.2)<br> (2-3)<br> (2.3)
    13·1 answer
  • -3r + 18 = 15r please help!!
    11·2 answers
  • A bakery offers a sale price of $2.90 for 3 muffins. What is the price per dozen?
    13·2 answers
  • Find y' for the following.​
    11·1 answer
  • Helpppppp please thank you
    8·2 answers
  • Oday, everything at a store is on sale. The store offers a 20% discount.
    9·1 answer
  • Someone please help me ASAP
    5·1 answer
  • What is the constant of variation, k, of the direct variation, y = kx, through (–3, 2)?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!