Answer:
answer for the question is 1.point R means that the unit rate is $14.00 per pound
Answer:
C. 9√2.
Step-by-step explanation:
√8 + 3 √2+ √ 32
= √4 *√2 + 3√2 + √16*√2
= 2√2 + 3√2 + 4√2
= 9√2.
Upstream: 14 - 4 = 10. Miles per hour.
16 miles = 1.6 hours.
Downstream: 14 + 4 = 18.
16 miles = 16/18 = 8/9 or 0.888 of an hour.
Answer:
answer J
Step-by-step explanation:
srry if im wrong hope it helps:)
Answer:
30 or 20 something
Step-by-step explanation: