1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nordsb [41]
3 years ago
11

BRAINLEST PLUS 10 PTS Solve for x pls

Mathematics
1 answer:
Anna11 [10]3 years ago
3 0

Answer:

x=39

Step-by-step explanation:

You might be interested in
7 more than the quotient of a number y and 5​
vaieri [72.5K]

Answer:

7+(y/5)

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
A fishing boat was out to sea for 6 months and traveled a total of 8,578 miles. In the first month, the boat traveled 659 miles.
9966 [12]
I believe the answer is

7,919 miles remaining
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
How do I write 7 23/40 as a decimal
Vsevolod [243]
The decimal for this would be 7.575
Hope this helped :) 
3 0
3 years ago
What are your favorite country songs??????
horsena [70]
She’s in love with the boy and Check yes or No
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Find the value of each variables in the parallelogram
Ksju [112]

Answer:

C = 6

D = 10

Step-by-step explanation:

C + 5 = 11

C + 5 -5 = 11 -5

C = 6

D + 4 = 14

D + 4 -4 = 14 -4

D = 10

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Explain how to find 40x50 using mental math
    7·2 answers
  • What is 30 divided by 50
    5·1 answer
  • Determine whether the sequence converges or diverges. if it converges, find the limit. (if an answer does not exist, enter dne.)
    12·1 answer
  • Subtract.
    10·1 answer
  • Y = f(x) = 2x<br> Find f(x) when x = 1.<br> Enter the correct answer.<br> NEED ANSWER ASAP
    9·1 answer
  • A clipboard costs $2.23. It costs $0.58 more than a notebook. Sheila bought two clipboards and one notebook. She paid with a ten
    11·1 answer
  • Find q<br> (7q-46)<br> (3q+6)
    10·2 answers
  • Help please! look at image below
    6·2 answers
  • Find the distance between (4,5) and (-5,2).
    12·2 answers
  • 10) IF 4 cans of tomato soup cost $3.50, what is the unit price for 1 can of tomato soup? Round
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!