1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
bogdanovich [222]
3 years ago
15

Please help me with this

Mathematics
2 answers:
Rasek [7]3 years ago
7 0
Y=x :)) hoping this helped even though i’m like very late-
DENIUS [597]3 years ago
6 0

Answer:

y=x

Step-by-step explanation:

Both x and y are the same so y=x or x=y.

You might be interested in
Landon bought 4 pounds of walnuts for $10.92. What is the constant of proportionality that relates the cost in dollars, y, to th
Lunna [17]

Step-by-step explanation:

The constant of proportionality is the ratio of the cost to the number of pounds of walnuts.  In other words, it is the price of one pound of walnuts.

$10.92 / 4 lb = $2.73 / lb

6 0
3 years ago
PLZ sub to JD Outdoors & Gaming on yt I would really appreciate it.
timofeeve [1]

Answer:

Is that on YT

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
In the morning, a farm worker packed 3 pints strawberries every four minutes. In the afternoon, she packed 2 pints of strawberri
Rama09 [41]
3 pints every four minutes.(3+1=4)
2 pints every 3 minutes.(2+1=3)

What I realised was that the difference is 1 pint every minute.
3 0
3 years ago
Help me with this question
r-ruslan [8.4K]

Answer: 3/2a3

I can't properly write the answer sorry but it's the last one.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the answer to this?
Ket [755]

Answer:

56

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is chlorination?​
    5·2 answers
  • The equation y=2x+1 represents a function true or false
    9·2 answers
  • 200 grams of fertilizer are used for each tree in an orchard containing 1200 trees. at $2.75 per kilogram of fertilizer, how muc
    6·1 answer
  • Label from least to greatest 1/3, 5/6, 1/8, 7/12
    10·1 answer
  • Write an algebraic equation for the following sentence explaining each step of your reasoning:
    14·1 answer
  • Find the value of the underlined digit 49254
    12·1 answer
  • What’s 5/8 of 32 with steps
    5·2 answers
  • Which equaiton reprsents a line that passes through the two points in the table? A.y+1=5/4(x+1) B.y+6=4/5(x+5) C.y-6=4/5(x-5) D.
    15·1 answer
  • PLEASE HELP !!! i need to know the surface area
    12·1 answer
  • You bought a shirt for $24.50, the tax rate is 5%, what is the tax of the<br> shirt? *
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!