Step-by-step explanation:
The constant of proportionality is the ratio of the cost to the number of pounds of walnuts. In other words, it is the price of one pound of walnuts.
$10.92 / 4 lb = $2.73 / lb
Answer:
Is that on YT
Step-by-step explanation:
3 pints every four minutes.(3+1=4)
2 pints every 3 minutes.(2+1=3)
What I realised was that the difference is 1 pint every minute.
Answer: 3/2a3
I can't properly write the answer sorry but it's the last one.
Answer:
56
Step-by-step explanation: