Step-by-step explanation:
The constant of proportionality is the ratio of the cost to the number of pounds of walnuts. In other words, it is the price of one pound of walnuts.
$10.92 / 4 lb = $2.73 / lb
Answer: 4a16b4c12
Answer:
X=9
0.091
fill in and make them both thousandths.0.090 and 0.091The second one is larger. 0.091